Bratislava 30. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)
 
Leteckí záchranári leteli na pomoc pri dopravnej nehode motocyklistu s osobným autom. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková, vrtuľníková záchranná zdravotná služba z Trenčína bola privolaná k dopravnej nehode, ktorá sa stala pri Novom Meste nad Váhom

Ilustračné foto

Išlo o zrážku 36-ročného motocyklistu so spolujazdkyňou, ktorí sa zrazili s osobným motorovým vozidlom. Po prílete záchranárov bol motocyklista pri vedomí a sťažoval sa na bolesti hornej a dolnej končatiny. Lekár si ho prevzal od pozemných záchranárov a v stabilizovanom stave so zlomeninou dolnej končatiny a s podozrením na zlomeninu hornej končatiny letecky previezli na urgentný príjem Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Trenčíne.
Dnes dopoludnia leteli bratislavskí záchranári na pomoc aj ďalšiemu 30-ročnému motocyklistovi, ktorý v Borskom Mikuláši (okres Senica) vyletel z motokrosovej trate a narazil do stromu. Na mieste ho ošetrili prítomní pozemní záchranári. Muž utrpel poranenie hrudníka s podozrením na zlomeninu rebier. V stabilizovanom stave ho previezli na centrálny príjem Fakultnej nemocnice v Trnave.
 
Príspevok Vrtuľníky leteli na pomoc dvom motocyklistom zobrazený najskôr Hlavné správy.