Paríž 26. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)

Vraždu slovenského novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky odsúdila v pondelok na Twitteri medzinárodná organizácia Reportéri bez hraníc (RSF).
Na snímke policajné auto a policajná páska v obci Veľká Mača pri Galante, kde polícia krátko pred polnocou našla v rodinnom dome zastreleného novinára a jeho priateľku

Organizácia zároveň vyzvala štátne orgány, aby zodpovedných dostali pred súd. RSF toto vyhlásenie zverejnila spoločne s fotografiou zabitého novinára v angličtine a francúzštine.
O smrti slovenského novinára s partnerkou, ktorá mala podľa polície pravdepodobne súvis s výkonom jeho pracovnej činnosti, informovali české médiá, tlačové agentúry AP a Reuters i svetové denníky, ako napríklad Washington Post.
Slovenský policajný prezident Tibor Gašpar informoval, že príčinou smrti investigatívneho novinára portálu Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho priateľky boli pravdepodobne strelné poranenia hrudníka, respektíve hlavy.
Na pondelkovom brífingu tiež uviedol, že čas smrti sa predpokladá niekedy od štvrtka 22. do nedele 25. februára. Pravdepodobne to bola dvojnásobná úkladná vražda, ktorej motív mal súvisieť s prácou novinára.
Pre Kuciakovu vraždu sa v pondelok napoludnie na Generálnej prokuratúre SR mimoriadne zišli šéf prokuratúry Jaromír Čižnár, minister vnútra Robert Kaliňák, policajný prezident Tibor Gašpar a riaditeľ Slovenskej informačnej služby Anton Šafárik. Na stretnutí bude aj premiér Robert Fico.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.