Darmstadt 5. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA-Hendrik Schmidt)
 
Muž, ktorý v pondelok zrejme zastrelil svoju životnú partnerku, matku troch detí vo veku tri, deväť a 12 rokov, zrejme následne spáchal samovraždu. Vyplýva to z výsledkov súdnej pitvy, o ktorých informoval v stredu Hesenský rozhlas (HR) s odvolaním sa na zdroje prokuratúry.

Ilustračné foto

Pitva nepriniesla žiadne indície, že by 39-ročný Američan, po ktorom policajti pátrali, zomrel v dôsledku zranení po výstrele z policajnej zbrane.
Muž za bieleho dňa zastrelil o dva roky mladšiu družku, 37-ročnú Juliu B., aby následne zrejme obrátil zbraň proti sebe. Policajti naňho naďabili v istej záhrade, vtedy padol i výstrel z policajnej pištole, avšak zatiaľ nie je definitívne jasné, či muž pri príchode príslušníkov polície ešte žil a za akých okolností zomrel. O potomkov zosnulých sa postarajú príbuzní.
Prokuratúra zatiaľ vzhľadom na pokračujúce vyšetrovanie Krajinského kriminálneho úradu ďalšie podrobnosti neuviedla. Platí to aj o motíve činu, ktorý zatiaľ zostáva totálne nejasný.
 
Príspevok Vrah ženy z Darmstadtu zrejme po čine spáchal samovraždu; pár zanechal 3 deti zobrazený najskôr Hlavné správy.