Bratislava 6. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Predseda Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Radek Vondráček ďakuje Slovákom, že československú vzájomnosť zachovali aj po rozdelení spoločnej republiky

Na snímke uprostred predseda českej snemovne Radek Vondráček a vľavo predseda parlamentu SR Andrej Danko

Vondráček vystúpil v NR SR, pričom prejav prednášal v češtine, no jeho záver predniesol v slovenčine. „Cítim sa tu ako doma,“ uviedol.
Podľa Vondráčka naše národy zažívajú najšťastnejšie a najúspešnejšie obdobie svojej histórie, aj keď to v médiách tak nevyzerá. „Naše vzťahy sú najlepšie, ako kedy boli,“ konštatoval s tým, že pri hľadaní počiatku vzťahov Slovákov a Čechov sa treba vrátiť až do obdobia Veľkej Moravy. „V politike sú dôležité symboly. Teraz mám na mysli tri Svätoplukove prúty,” povedal. “Úzko spolupracujeme. Sloboda a spolupráca sú zmyslom našich spoločných dejín. Musíme držať pri sebe, aby nás žiadny nepriateľ nezlomil,“ vyhlásil Vondráček.
Niektoré príklady z čias rozdeľovania spoločného štátu by mohli byť podľa Vondráčka príkladom pre brexit. „Zachovať to dobré. Sme si najbližší. Prispievame k stabilite strednej Európy a tým aj celej EÚ. Máme viac hlasov, ako keby sme boli Československo,“ povedal.
 
Príspevok Vondráček ďakuje Slovákom, že československú vzájomnosť zachovali aj po rozdelení spoločnej republiky zobrazený najskôr Hlavné správy.