Bratislava 29. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Sohn)

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia v pondelok po dvojtýždňovej plánovanej odstávke opätovne spustil výrobné linky. Po celozávodnej dovolenke do práce nastúpili aj zamestnanci nástrojárne v Stupave. Informovala o tom spoločnosť prostredníctvom tlačovej správy poskytnutej agentúre SITA. Čiastočne zastavená bude ešte týždeň výroba v martinskom závode

Na snímke logo značky Volkswagen

Počas plánovanej odstávky sa vykonali náročnejšie technologické a stavebné úpravy, ktoré nebolo možné realizovať počas prebiehajúcej výroby. Neodkladné úlohy podľa automobilky čakali aj na pracovníkov údržby, ktorí sa venovali údržbe a kontrole výrobných zariadení, automatizačnej techniky a robotov. Odstávku spoločnosť využila aj na dobudovanie nabíjacích staníc či sanáciu autobusových zastávok pri najnovšej bráne do závodu.

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 5,5 milióna vozidiel. Je pilierom slovenského exportu a zároveň aj najväčším súkromným zamestnávateľom v krajine. Spoločnosť je spolu so svojimi zamestnancami najväčším prispievateľom do verejných rozpočtov, za rok 2017 odviedla na daniach a odvodoch približne 250 mil. eur a preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku vyše 4,5 mld. eur. Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj