Wolfsburg 6. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Probst)

Nemecký automobilový koncern Volkswagen (VW) údajne oslovil niekoľko spoločností, aby preskúmal ich prípadný záujem o kúpu jeho dcérskej firmy MAN Energy Solutions, ktorá vyrába veľké dieselové motory pre lode, a tiež generátory. Uviedli to zdroje oboznámené so situáciou, ktoré nechceli byť menované

Ilustračné foto

Neformálne správy o predaji sú súčasťou snahy výkonného riaditeľa Volkswagenu Herberta Diessa, zredukovať a zjednodušiť rozrastajúci sa konglomerát, ktorý v rámci svojej podnikateľskej činnosti zahŕňa 12 značiek od osobných áut, cez kamióny, autobusy, motocykle po elektrické bicykle.

Volkswagen zatiaľ ešte nezačal formálny proces predaja a nevymenoval poradcu pre predaj, no oslovil prípadných záujemcov, ako napríklad Cummins Wartsila a súkromnú investičnú spoločnosť Jenbacher, uviedli zdroje. Volkswagen odmietol túto správu komentovať.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj