Braunschweig 26. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Damian Dovarganes)

Nemecký koncern Volkswagen neuspel na pracovnom súde v Braunschweigu, ktorý sa zaoberal žalobou manažérky zapletenej do emisného škandálu

Ilustračné foto

Súd vyhlásil prepustenie manažérky za neplatné a odmietol odškodné, ktoré požadoval VW. Keďže koncern prepustil ženu až tri roky po tom, čo sa odhalila jej účasť v manipuláciách, bolo právo na jej prepustenie premlčané.

Podľa súdu musí VW sám niesť všetky škody, ktoré mu vznikli v dôsledku škandálu a hrubého nezáujmu vtedajšieho predsedu predstavenstva Martina Winterkorna o dianie v koncerne. Požadovať odškodné od manažérky je neodôvodnené. Bývalá šéfka neuvedeného oddelenia je jednou z 39 obvinených pri vyšetrovaní štátnej prokuratúry v Braunschweigu.

Zatiaľ nie je jasné, či sa VW proti rozhodnutiu súdu odvolá. Podľa hovorcu koncernu to, či rozhodnutie naznačuje možný výsledok podobných žalôb proti ďalším šiestim manažérom, bude jasné až po vyhodnotení písomných rozsudkov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj