Bratislava 27. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)
 
Záverečná príprava šprintérskeho rekordéra Jána Volka (Naša atletika/ŠCP Bratislava) na halové majstrovstvá Európy v Glasgowe nevyšla úplne podľa predstáv. Po triumfe na domácom šampionáte v bratislavskej hale Elán 16. februára ho znova začal trápiť zadný stehenný sval

Na snímke slovenský atlét Ján Volko

Bolesť v jeho spodnej časti sa prvý raz objavila už o osem dní skôr po druhej priečke na mítingu IAAF World Indoor Tour v Madride, kde si na 60 m zabehol sezónne maximum 6,58 s. Namiesto plnohodnotného tréningu len improvizoval a liečil sa.
“Ocitli sme sa v situácii, v akej sme ešte doteraz neboli. Naozaj nevieme odhadnúť, čo môžeme v Glasgowe čakať. Môže to dopadnúť výborne, no môže sa stať aj to, že Janko na šesťdesiatku nenastúpi. Preto si nedávame nijaké ciele, ideme postupne, krok za krokom. Máme ešte tri dni do rozbehov, verím, že to napokon predsa len bude dobré,” povedala pred odletom na HME Volkova trénerka Naďa Bendová podľa facebooku Slovenského atletického zväzu (SAZ). Na predchádzajúcich HME v Belehrade 2017 si slovenský šprintérsky talent vybojoval na 60 m senzačne striebro.
 
Príspevok Volka trápia zdravotné problémy, štart v Glasgowe je ohrozený zobrazený najskôr Hlavné správy.