Bratislava 25. marca 2019 (HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)
 
V USA stále neutícha škandál okolo údajného ruského zasahovania do amerických prezidentských volieb v roku 2016, ktoré takmer dva roky vyšetruje špeciálny prokurátor Robert Mueller a jeho vyšetrovací tím. Problém, s ktorým sa pasujú Američania, nadobudol ešte obludnejšie rozmery na Slovensku. Dôvodom sú seriózne podozrenia z izraelského zasahovania do slovenských prezidentských volieb, ktoré zatiaľ nikto nevyšetruje, aj keď situácia je mimoriadne vážna

Ilustračné foto

Svedčia o tom zistenia, že volebnú kampaň kandidátky Zuzany Čaputovej manažuje zahraničný subjekt, ktorým je v tomto prípade izraelská lobistická skupina „Shaviv Strategy and Campaigns“. O tejto skutočnosti informoval poslanec slovenského parlamentu Ľuboš Blaha.
 

 
Reprezentantom izraelskej agentúry na Slovensku je istý Michal Repa, ktorý otvorene priznáva, že je hlavným strategickým mediálnym poradcom v kampani Zuzany Čaputovej. Zakladateľom a hlavným aktérom „Shaviv Strategy and Campaigns“ je izraelský občan Aron Shaviv, ktorý stál za zvolením aktuálneho izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, keď mu zabezpečil kolosálnu mediálnu kampaň. Netanjahu je známy svojimi krajne pravicovými a nacionalistickými postojmi. Závažnejšie však je, že Aron Shaviv podľa všetkého stál aj za pokusom o štátny prevrat v Čiernej hore, kvôli čomu ho čiernohorské úrady stále evidujú a vyšetrujú ako podozrivú osobu. Aron Shaviv mal byť v spolupráci s agentom CIA (Assad) dokonca zapletený aj do pokusu o atentát na čiernohorského predsedu vlády, o čom informoval britský denník „The Guardian“. Agentúra Shaviv pomáhala v mediálnej kampani aj krajne pravicovej rakúskej Strane Slobodných (FPÖ).
V pozadí masívnej volebnej kampane donedávna ešte úplne neznámej Zuzany Čaputovej teda stojí rovnaká pochybná izraelská agentúra, aká prednedávnom pomáhala v komunálnych voľbách k zvoleniu terajšieho bratislavského primátora Valla a v Rakúsku pomáhala krajným nacionalistom. Shavivova agentúra má podľa poslanca Ľuboša Blahu veľmi zaujímavú históriu na Slovensku. V minulosti intenzívne pomáhala v mediálnych kampaniach politikom z KDH. Aron Shaviv sa dokonca osobne stretol s Danielom Lipšicom, o čom sa Shaviv pochválil aj v izraelskej tlači. Zároveň sa však posťažoval, že na Slovensku má povesť izraelského agenta. Počas Radičovej vlády spolupracoval s ministerstvom dopravy, ktoré v tom čase viedol Ján Figeľ. Vďaka tomu dostával Shaviv lukratívne kšefty od KDH. Ak teda v minulosti profitoval Shaviv z kšeftov od KDH, v súčasnosti už dostáva kšefty od Progresívneho Slovenska, konštatoval poslanec Ľuboš Blaha.
Natíska sa teda logická otázka – ako je možné, že lokálna ultraliberálna aktivistka Zuzana Čaputová, ktorá parazitovala na dotáciách z Nadácie otvorenej spoločnosti (Open Society Foundations) a ktorú ešte pred troma mesiacmi na Slovensku nikto nepoznal, sa odrazu stala jednoznačnou favoritkou slovenských prezidentských volieb? Akú rolu zohrala rekordne drahá a mimoriadne profesionálna mediálna kampaň v réžii „Shaviv Strategy and Campaigns“? Aké je skutočné pozadie neuveriteľne toxického spojenia Zuzany Čaputovej s pochybným izraelským lobistom Aronom Shavivom?
Isté je, že pani Čaputová vďačí Aronovi Shavivovi za všetko. On ju vytvoril. A keď si predstavíme, že pani Čaputová by mohla byť prezidentkou Slovenskej republiky, pričom ju zastrešuje také indivíduum ako Aron Shaviv, ktorý zrejme bol pri štátnom prevrate v Čiernej hore, podporoval krajne pravicových nacionalistov v Izraeli a Rakúsku, a dnes podporuje slovenských liberálnych extrémistov, nemožno sa zbaviť pocitu, že ide o flagrantné ohrozenie národnej bezpečnosti Slovenskej republiky. Podľa názoru poslanca Ľuboša Blahu je to jasné bezpečnostné riziko pre Slovenskú republiku.
Gabriel Gačko
 
Príspevok Voľby prezidenta SR zrejme ovplyvňuje izraelská agentúra “Shaviv Strategy and Campaigns”. Dočkáme sa zriadenia vyšetrovacej komisie, ktorá prešetrí izraelské zasahovanie do volebného procesu v SR? zobrazený najskôr Hlavné správy.