Fetesti 22. júna 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot:YouTube)

Na medzinárodnom vojenskom cvičení vojenských jednotiek NATO s názvom Sabre Guardian, ktoré sa konalo v Rumunsku, sa americkí vojaci stratili na vidieku

Vojaci NATO sa stratili v Rumunsku

Vojaci navyše svojim ťažkým vojenským vybavením zničili pole so slnečnicou, kukuricou a pšenicou, ktoré patria miestnemu farmárom.

Obyvatelia na okraji rumunského mesta Fetesti tak boli skutočne vydesení, keď sa počas bežného pracovného dňa na poli z ničoho nič objavili tanky a obrnené vozidlá. Armáda rozhodne pokračovala po poli, bez toho aby si všímala pšenicu, slnečnice a kukuricu.

Robotníci sa s vojakmi v autách snažili komunikovať, tí ich však podľa dostupných informácií ignorovali a vytrvalo pokračovali v brodení sa medzi plodinami a ničili tak úrodu. Po tom, čo sa o celej veci dozvedel od svojich vydesených robotníkov majiteľ poľa, miestny podnikateľ Sorin-Paul Stanescu, okamžite zavolal políciu.

Posádka polície, ktorá prišla na výzvu na dané miesto, však informovala miestnych obyvateľov, že je všetko v poriadku a poukázala na to, že v krajine prebieha rozsiahle medzinárodné cvičenie členských štátov NATO pod názvom Sabre Guardian. Pritom polícia zdôraznila, že aj Rumunsko je účastníkom daného cvičenia.

Keď sa ale poľnohospodári pýtali, prečo program cvičení zahŕňal aj likvidáciu pšenice, slnečnice a kukurice, polícia uviedla, že sa americkí vojaci jednoducho stratili. Údajne sa tak stalo kvôli chybným súradniciam. Potom, čo armáda konečne zistila, kde sa nachádza, dané pole opustila.

Vojaci NATO v kukurici

Sorin-Paul Stanescu sa obrátil na radnicu mesta Fetesti kvôli náhrade škody. Američania totiž svojimi obrnenými vozidlami zničili jeho pole a úrodu doslova pochovali pod pásmi tankov. Miestne úrady však poľnohospodárov odkázali na rumunskej ministerstvo obrany, keďže poukázali na skutočnosť, že k incidentu došlo počas vojenskej operácie.

Minister obrany Gabriel Lesh priznal vinu a sľúbil, že zriadi osobitnú komisiu, ktorá zhodnotí škody spôsobené americkými vojakmi a určí výšku odškodnenia. Kto však nesie vinu za prenos nesprávnych súradníc, úradník odmietol uviesť.

[embedded content]

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj