Bratislava 11. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Všetky sledované úseky diaľnic, rýchlostných komunikácií, horských priechodov a ciest na Slovensku sú momentálne zjazdné. Vodiči by si však mali dávať pozor na tvorbu poľadovice, miestami na hmlu a sneženie. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk

Ilustračné foto

Poľadovica je podľa SSC na ceste II/527 Veľký Krtíš – Ryžovisko a na cestách III. tried v okolí Čeboviec. Vodiči by si mali podľa cestárov dávať pozor na poľadovicu na cestách stredného a východného Slovenska.
Hmlu s dohľadnosťou do 50 metrov hlásia v okolí Turne nad Bodvou a do 100 metrov v lokalitách Tornaľa a Giraltovce. Sneženie obmedzuje dohľadnosť do 100 metrov v okolí Ružomberka a v okrese Čadca.
Pre vozidlá nad desať metrov sú po celú zimnú sezónu uzatvorené horské priechody Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom), Veľké Pole (cesta II/512 Oslany – Cerová), Šútovce (cesta III/1774). Horský priechod Skýcov (II/511) je uzatvorený pre vozidlá nad 3,5 tony.
Cesty II/549 v úseku Úhorná – Úhornianske sedlo – Krásnohorské Podhradie, v úseku Hrabušická Píla – Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576) sú uzatvorené pre všetku dopravu. Cesty sú v zime neudržiavané.
 
Príspevok Vodiči si musia na cestách dávať pozor na poľadovicu, sneženie i hmlu zobrazený najskôr Hlavné správy.