Nové Mesto nad Váhom 1. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-KR PZ Trenčín)

Policajti uložili najvyššiu možnú blokovú pokutu 800 eur
O 112 kilometrov za hodinu prekročil maximálnu povolenú rýchlosť na diaľnici D1 pri Novom Meste nad Váhom 44-ročný vodič z Trnavského okresu. Policajný radar mu nameral 242 kilometrov za hodinu.

O 112 kilometrov za hodinu prekročil maximálnu povolenú rýchlosť na diaľnici D1 pri Novom Meste nad Váhom 44-ročný vodič z Trnavského okresu. Policajný radar mu nameral 242 kilometrov za hodinu

Ako dnes informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová, vodiča na automobile BMW namerali v piatok (28.7.) krátko po 9.00 hodine. Policajtom mal podľa nej uviesť, že prekročil rýchlosť preto, lebo ide do servisu, keďže sa mu na aute niečo nezdá. Preto chcel vyskúšať ako ide, aby vedel popísať chybu.

“Tento argument u policajtov neobstál a vodičovi za prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti uložili policajti najvyššiu možnú blokovú pokutu 800 eur. Keďže nemal pri sebe potrebnú hotovosť, policajti mu vypísali blok na pokutu nezaplatenú na mieste,” doplnila Antalová s tým, že skúška na alkohol bola u vodiča negatívna.