Kamenný Most 8. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR)

Pri snahe uniknúť policajtom neváhal 30-ročný muž naraziť autom do policajného vozidla a to aj napriek tomu, že na sedadlách spolujazdcov sedela 32-ročná žena a trojročné dieťa. K incidentu došlo vo štvrtok 7. septembra neďaleko obce Kamenný Most v okrese Nové Zámky
Na snímke havarované osobné vozidlo v obci Šíd 11. júna 2017

Ako informovala nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová, krátko pred 12. hodinou bolo vyhlásené pátranie po osobnom motorovom vozidle Škoda Octavia, pretože vzniklo podozrenie, že sa v ňom nachádzajú osoby podozrivé z trestnej činnosti. “Auto sa pohybovalo v doobedňajších hodinách v obci Úľany nad Žitavou, kde posádka vozidla mala zo zadného nosiča bicykla odcudziť plátennú tašku, v ktorej mala okradnutá osoba peňaženku s finančnou hotovosťou. Operačný dôstojník okamžite vyslal policajné hliadky z okresu Nové Zámky a Levice, ktoré sa skoordinovali a začali po vozidle pátrať,” uviedla Bruchterová.
Z informácii, ktorými policajti disponovali vyplynulo, že vozidlo sa pohybuje pri obci Čata, kde sa ho hliadka snažila zastaviť, ale vodič výzvu nerešpektoval a pokračoval vo veľkej rýchlosti v jazde smerom na Štúrovo. “Za obcou Kamenný Most policajti vytvorili služobným motorovým vozidlom na ceste prekážku, do ktorej vodič narazil v snahe uniknúť. Policajti na mieste obmedzili osobnú slobodu mužovi z obce Selice v okrese Šaľa. K zraneniam osôb dôsledkom tejto udalosti nedošlo,” povedala Bruchterová.
Ako doplnila, vyšetrovaním bolo zistené, že po mužovi je vyhlásené pátranie. Z ďalšieho preverovania vyplynulo, že podozrivé osoby mali v ten istý deň v doobedňajších hodinách odcudziť z predajne potravín v obci Bánov finančnú hotovosť. “Muž i žena sú už v cele policajného zaistenia a vyšetrovateľ vykonáva všetky potrebné procesné úkony. Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre zločin krádeže,” dodala Bruchterová.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.