Spišský Hrušov 21. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR- Štefan Puškáš)

K dopravnej nehode došlo v sobotu napoludnie pri Spišskom Hrušove v okrese Spišská Nová Ves, keď vodič pod vplyvom alkoholu skončil s autom v priekope. Podľa televízie JOJ išlo o bývalého ministra vnútra Gustáva Krajčiho
Na snímke z roku 1999 Gustáv Krajči

Polícia pre TASR uviedla, že podľa predbežných informácií krátko pred 12.00 h zišlo osobné motorové vozidlo zn. Nissan Pathfinder pred Spišským Hrušovom z cesty do priekopy. Vodič vo veku 66 rokov neutrpel žiadne zranenia. “Vodič sa podrobil dychovej skúške s výsledkom 0,39 mg/l alkoholu v dychu. Na mieste mu bol zadržaný vodičský preukaz a zakázaná ďalšia jazda,” konštatovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.
Polícia vec dokumentuje ako priestupok proti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke. Bližšie okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania. “Ďalšie informácie v tejto súvislosti nie je možné poskytnúť,” uviedla Ivanová.
Hodnota 0,39 miligramu alkoholu na liter vydychovaného vzduchu zodpovedá v prepočte 0,81 promile. Podľa televízie JOJ k nehode malo dôjsť na rovnom úseku cesty medzi obcami Spišský Hrušov a Jamník.
Gustáv Krajči (66) pôsobil ako minister vnútra v tretej vláde Vladimíra Mečiara, neskôr bol predsedom politickej strany Ľudová únia.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.