Káhira 24. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-militant photo via AP video)
 
Na internete sa vo štvrtok objavila nová videonahrávka s posolstvom vodcu al-Káidy Ajmana Zawahrího. Šéf teroristickej siete v nej vyzýva moslimov po celom svete, aby sa zjednotili a zapojili do islamského džihádu.

Na snímke vodca teroristickej siete al-Káida Ajman Zawáhirí

Na päťminútový videozáznam upozornila americká organizácia SITE Intelligence Group, ktorá sa špecializuje na monitorovanie džihádistickej internetovej propagandy.
Audionahrávka s podobným posolstvom Zawahrího bola zverejnená vlani v apríli. Vodca al-Káidy v nej vyzval džihádistov v Sýrii, aby sa pripravili na dlhotrvajúcu svätú vojnu proti nepriateľom islamu. V posolstve zverejnenom v máji 2018 sa zameral na boj proti Izraelu, zatiaľ čo vo februári vyzýval Egypťanov na zvrhnutie vlády.
V stredu 22. augusta bola zverejnená nová zvuková nahrávka vodcu extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) abú Bakra Baghdádího. V prvom posolstve po približne roku apeloval na svojich stúpencov v Sýrii, aby pokračovali v boji.
 
Príspevok Vodca al-Káidy v novej nahrávke vyzýva na zjednotenie moslimov vo svetej vojne proti neveriacim zobrazený najskôr Hlavné správy.