Bratislava 13. augusta 2019 (HSP/Foto:SITA-Jana Birošová)

Dnešný príspevok na sociálnej sieti poslankyne Veroniky Remišovej, ktorá nedávno prešla z OĽaNO do Za ľudí potvrdzuje, že väčšina opozičných strán sa ohradzuje voči drogám v spojitosti s tým, že líder ich potenciálneho koaličného partnera Michal Truban (PS) sa minulý týždeň priznal k užitiu marihuany a LSD.

Na snímke členka politickej strany Za ľudí a poslankyňa NR SR Veronika Remišová

Nezaradená poslankyňa Remišová, ktorej podľa Igora Matoviča Andrej Kiska sľúbil post ministerky vnútra v budúcej vláde napísala, že každý má za sebou nejaký životný príbeh. “Niektoré príbehy sú inšpirujúce, iné slúžia skôr na poučenie. Ideálneho politika nenájdete. Čo si kto urobí so svojim životom, kde chodí, aké tripy robí, je jeho vec, ak to samozrejme nemá dopad na výkon verejnej funkcie.”

Vysvetlila, že na správaní lídra PS Trubana ju skôr mrzí, že pri mládeži, kde mal byť vzorom, bol zlým príkladom.

“V strane Za ľudí chceme bojovať proti drogám a zamerať sa na prevenciu a osvetovú činnosť, či už na úrovni polície alebo v rámci podpory mládežníckych aktivít. Za ostatných desať rokov sa počet liečených užívateľov drog zvýšil na celom Slovensku, no najmä na vidieku. V niektorých regiónoch narástol až desaťnásobne a netýka sa to len mäkkých drog.”

Podľa nej jedným z riešení je systémová podpora mládežníckych organizácií a aktivít, čomu sa údajne venovala aj v parlamente a bojovala za zvýšenie rozpočtu pre mládežnícke organizácie. “V súčasnosti tu štát zlyháva, podpora zo strany štátu a obcí je dnes veľmi malá, hoci práve práca s mládežou, neformálne vzdelávanie a záujmové aktivity majú veľký preventívny charakter a formujú osobnosť detí a mládeže.”

“Skauting, rôzne vedecké a technické krúžky, kluby, športové zväzy učia mladých zručnosti, ktoré by inde nenadobudli. Mnohé z klubov zanikli, pretože nemali žiadnu podporu, iné fungujú na dobrovoľníckej báze. Práve priateľstvá, zážitky a zmysluplná činnosť pomohli mnohým mladým prekonávať krízy v zraniteľnom veku ako je puberta.”

Remišová dodala, že v strane Za ľudí nechcú súdiť súkromný život iných politikov… “No my chceme podporovať zmysluplné trávenie voľného času detí a mládeže, najmä tieto riešenia: Zlepšenie a zvýšenie podpory mládežníckych organizácií.

V každej obci na Slovensku by mal podľa Veroniky Remišovej fungovať aspoň jeden záujmový krúžok pre deti a mládež. Jej strana preto presadzuje podporu mimoškolských aktivít a dobrovoľníckej činnosti.

“Prostriedky na neformálne vzdelávanie na miestnej a regionálnej úrovni boli vynaložené efektívne a adresne, riešili reálne problémy mladých ľudí a nezáviseli od externých faktorov ako je napr. typ zariadenia.”

Ďalším z jej návrhov je zefektívnenie fungovania Iuventy, (štátna inštitúcia, ktorá má podporovať mládežnícke aktivity) tak, aby skutočne pomáhala mladým a peniaze z eurofondov sa využívali hlavne na zmysluplné aktivity.”

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj