Washington 22. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR- USDA ARS)

Mestskí zákonodarcovia a obyvatelia vo Washingtone sa v týchto dňoch dohadujú o chove sliepok v hlavnom meste Spojených štátov. Starostka Muriel E. Bowserová ho chce úplne zakázať

Ilustračné foto

“Chováte sliepky v D.C.? Ich dni môžu byť zrátané,” upozornil denník Washington Post. Starostka predložila návrh zmeny zákona o regulácii chovu zvierat, ktorý by úplne znemožnil chov sliepok v záhradách a dvoroch v hlavnom meste.

Washingtonskí chovatelia sliepok v súčasnosti využívajú ustanovenie zákona, ktoré umožňuje chov vtákov v klietkach. Starostka však tvrdí, že sliepka nie je “typický klietkový vták”.

Proti plánu Bowserovej sa už postavili viacerí chovatelia sliepok. Založili si webovú stránku, spustili petíciu a plánujú miestnych zákonodarcov presvedčiť, aby hlasovali proti predloženému návrhu.

Zákaz chovu sliepok v záhradách rodinných domov platí v mnohých amerických mestách. Odôvodňujú ho bezpečnosťou a verejným zdravím.

“Cieľom je udržať naše mestské štvrte bezpečné, čisté a bez hlodavcov,” odôvodnila svoj zámer Bowserová.

Vo viacerých mestách ako napríklad v San Franciscu sa obyvateľom podarilo vybojovať si povolenie chovu aspoň obmedzeného počtu sliepok. V New Yorku sú v niektorých mestských častiach sliepky povolené, ale kohúty sú zakázané.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.