Bratislava 29. marca 2017 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

U najväčšieho zamestnávateľa na Slovensku Volkswagen Slovakia bolo po bezmála 2-mesačnom prerušení obnovené kolektívne vyjednávanie o pracovných a platových podmienkach zamestnancov.

Na snímke predseda Moderných odborov Volkswagen Zoroslav Smolinský

Obnovenie kolektívneho vyjednávania umožnilo predbežné stanovisko rozhodcu Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny SR o tom, ktorá odborová organizácia je v podniku reprezentatívna a má preto oprávnenie zastupovať zamestnancov v rokovaniach o kolektívnej zmluve pre rok 2017. Podľa predbežného stanoviska sú touto organizáciou Moderné odbory Volkswagen.

„Vždy sme hovorili, že Moderné odbory VW sú jednoznačne väčšinovými odbormi v podniku. To, že niekto nechcel akceptovať realitu nás zastavilo v rokovaniach, čo bolo samozrejme na škodu zamestnancov. Ideme opäť rokovať a to je dnes pre ľudí v podniku podstatné,“ uviedol na adresu obnovenia kolektívneho vyjednávania predseda Moderných odborov VW Zoroslav Smolinský.

Moderné odbory VW sa chcú v tejto situácii plne sústrediť na vyrokovanie maximálneho možného zlepšenia podmienok zamestnancov, primárne v otázke zvyšovania platov zamestnancov, ktoré jednoznačne umožňujú výborné ekonomické výsledky závodu. Vedenie Moderných odborov VW súčasne svojim členom, ale aj ostatným zamestnancom poďakovalo za trpezlivosť, ktorú v čase vyjasnenia odborovej situácie v podniku prejavili.

Redakciu informoval Zoroslav Smolinský, predseda Moderných odborov Volkswagen.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.