Viersen 12. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA-Roland Weihrauch)
 
Nemecká polícia zadržala v utorok pre dôvodné podozrenie z pondelkového útoku nožom na 15-ročnú tínedžerku v parku v centre mesta Viersen jej niekdajšieho priateľa, 17-ročného rodáka z Bulharska Matyua K.

Na snímke kvety a sviečky na mieste tragédie

Mladík, ktorý žije s rodičmi vo Viersene, sa spoločne s právnou zástupkyňou dostavil na políciu. Spoločne so zosnulou dievčinou rumunského pôvodu tvorili pár asi tri roky. Nedávno sa však Iuliana R., známa medzi priateľmi ako Iulia, s Matyuom K. rozišla.
Informovalo o tom internetové vydanie denníka Bild, podľa ktorého sa po Matyuovi K. medzičasom pátralo po celej Európe.
Ide o mladíka, ktorý už v minulosti čelil trestným oznámeniam pre obchod s drogami, ublíženie na tele, krádež, poškodenie cudzieho majetku, zneužitie tiesňovej linky, neoprávnené riadenie motorového vozidla či rušenie pokoja.
Pôvodne zadržaného 25-ročného Turka, ktorý v pondelok unikal najskôr policajtom a potom sa sám prihlásil na polícii, v utorok prepustili na slobodu.
Na predmetnom zločine sa totiž nepodieľal a policajnej kontrole sa vyhol v súvislosti s prechovávaním drog. Jeho výzor však náhodou zodpovedal popisu páchateľa, ako ho získala polícia od bezdomovcov, ktorí z parku alarmovali mužov zákona i záchranárov. Dobodaná dievčina však po prevoze do nemocnice skonala.
 
Príspevok Vo Viersene vraždil zrejme expriateľ tínedžerky, rodák z Bulharska zobrazený najskôr Hlavné správy.