Caracas 1. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Fernando Llano)

Polícia v snahe ukončiť ich protest použila slzotvorný plyn a vodné delá
Najmenej 100 zranených si v noci nadnes v Caracase vyžiadali najnovšie zrážky medzi protivládnymi demonštrantmi a venezuelskými bezpečnostnými zložkami. S odvolaním sa na záchrannú službu o tom informovala agentúra DPA.
Na snímke horiaci motocykel počas protestu proti politike venezuelského prezidenta Nicolása Madura v Caracase 31. mája 2017

Prívrženci opozície v noci nadnes zišli na diaľnici prechádzajúcej aj centrom Caracasu. Polícia v snahe ukončiť ich protest použila slzotvorný plyn a vodné delá. Opozičný poslanec Miguel Pizarra políciu dokonca obvinil, že na rozohnanie davu použila okrem gumených projektilov aj ostré náboje.
Protivládne protesty vo Venezuele vypukli začiatkom apríla, odkedy si vyžiadali viac ako 60 mŕtvych a viac ako 1000 zranených.
Demonštranti žiadajú predčasné voľby a oslobodenie desiatok politických väzňov. Prezident Nicolás Maduro v súčasnej situácii tvrdí, že jeho politickí oponenti a nepriatelia sa snažia o prevrat za podpory USA.
Riešiť zhoršujúcu sa spoločensko-politickú krízu vo Venezuele sa snaží aj Organizácia amerických štátov (OAS), ktorá však na svojom stredajšom stretnutí vo Washingtone nedokázala dospieť k dohode. Niektoré členské krajiny OAS totiž trvajú na tom, že cudzinci nemajú právo zasahovať do vnútorných záležitostí Venezuely. Ministri zahraničných vecí štátov OAS sa preto o niekoľko týždňov zídu opäť.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.