Košice 22. októbra 2018 (HSP/TSKE/Foto:Zdeno Kniš)
 
Košický eparcha Milan Chautur CSsR posvätil 20. októbra vo Veľkom Ruskove priestory nového domu Spoločenstva kňazských a laických rodín (SKALA)

Posvätenie domu spoločenstva SKALA

Slávnosť sa začala ďakovnou svätou liturgiou v miestnej Cerkvi Presvätej Bohorodičky Ochrankyne za účasti viacerých kňazov a početných laických rodín. Otec Peter Labanič, miestny správca farnosti, a otec Peter Horváth, poverený duchovným vedením spoločenstva, vyjadrili vďačnosť Bohu za milosti, ktoré udelil SKALE a cez ňu mnohým rodinám na Slovensku.
Počas následného Molebenu k Presvätej Bohorodičke sa prihovoril vladyka Milan a pripomenul posolstvo Bohorodičky z Fatimy, ktoré hovorí o tom, že posledný  boj zvedie diabol o rodinu. Preto, ako vysvetlil, je dnes potrebné venovať sa rodinám oveľa viac ako kedykoľvek predtým. Na konci molebenu zasvätil celé spoločenstvo SKALA Matke ustavičnej pomoci.
Z chrámu sa prítomní presunuli v sprievode k novej budove sídla SKALY, kde prebehla jej samotná posviacka. Pri záverečnom poďakovaní zaznel aj mohutný potlesk za nebojácny postoj vladyku Milana v boji o tradičnú rodinu.
Vznik spoločenstva sa datuje do roku 2004. V súčasnosti sa interne podieľa na jeho živote viac ako 100 rodín. Jeho hlavnou náplňou je obnova a posila kresťanského života rodín v dnešnej dobe.
TSKE informoval Peter Horváth.
 
Príspevok Vo Veľkom Ruskove bol posvätený dom spoločenstva SKALA zobrazený najskôr Hlavné správy.