Bratislava 20. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:pixabay)
 
Vo veku 75 rokov zomrel slovenský diplomat Ján Lišuch, ktorý bol aj bývalým štátnym tajomníkom rezortu zahraničných vecí a viacnásobným veľvyslancom. TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Ilustračné foto

Lišuch sa stal zamestnancom Federálneho ministerstva zahraničných vecí Československa v roku 1966. “Svoju kariéru začínal v Kórei ako zástupca náčelníka sekretariátu československej delegácie v Dozornej komisii neutrálnych štátov v Panmundžone. Po návrate do ústredia pracoval na ázijskom teritoriálnom odbore. Od roku 1968 bol pridelený ako vicekonzul na generálnom konzuláte v Sydney,” uviedol tlačový odbor.
Neskôr pôsobil v Islamabade, Bruseli, Turecku, Kuvajte a venoval sa juhoázijskej problematike ako zástupca veľvyslanca v Dillí. Od roku 1988 pôsobil na federálnom ministerstve zahraničných vecí v Prahe vo funkcii riaditeľa 6. ázijského teritoriálneho odboru. V roku 1991 bol vymenovaný za prvého československého postkomunistického veľvyslanca v Indii. “MZVaEZ SR vyjadruje sústrasť rodine zosnulého. Česť jeho pamiatke,” uviedlo.
 
Príspevok Vo veku 75 rokov zomrel dlhoročný diplomat Ján Lišuch zobrazený najskôr Hlavné správy.