Tlačový hovorca miliardára informoval, že Rockefeller pokojne zomrel v pondelok vo svojom dome na Pocantico Hills (New York), informuje agentúra Associated Press.

David Rockefeller je vnuk Johna Davison Rockefellera, zakladateľa Standard Oil a prvého dolárového miliardára v histórii ľudstva.

Narodil sa v New Yorku 15. júna 1915, dokončil Harvardovú univerzitu, obhájil akademický stupeň doktora ekonomiky v Chicagskej univerzite. Počas druhej svetovej vojny pracoval pre vojenskú rozviedku v severnej Afrike a Francúzsku, dosiahol hodnosť kapitána. Po vojne začal svoju kariéru v Chase Manhattan Bank, v roku 1961 sa stal jej prezidentom. V roku 1981 odišiel do dôchodku, keďže dosiahol najvyššieho veku, ktorý banka pripúšťa pre výkon tejto funkcie.

Miliardár skonal v spánku vo svojom dome v Pocantico Hills. Bol vnukom Johna D. Rockefellera, ktorý sa ako prvý na svete stal dolárovým miliardárom. David Rockefeller šéfoval rodinnej banke Chase Manhattan. Neskôr sa venoval už len filantropii.

Do impéria rodiny Rockefellerovcov patrila v minulosti spoločnosť Standard Oil, ktorú založil spomínaný starý otec Davida Rockefellera. Miliardárska rodina má na konte viacero škandálov.

Spoločnosť Standard Oil mala počas druhej svetovej vojny dodávať palivo nacistom. Neskôr Rockefellerovci takmer položili na lopatky New York Bank, keď prostredníctvom firmy JP Morgan vyhlásili nesolventnosť banky.

Rockefellerovci sa údajne angažovali aj vo vojne vo Vietname a sú hlavnými postavami mnohých konšpiračných teórií.

zdroj: hlavnespravy.sk, aktuality.sk