Bratislava 24. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Vo veci úkladnej vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa koná, preto v súčasnosti nebude Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) poskytovať žiadne informácie, ani komentovať informácie z neoverených zdrojov, aby sa nezmarilo alebo nesťažilo vyšetrovanie. Uviedla to pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová

Na snímke Ján Kuciak a Martina Kušnírová

“Opätovne zdôrazňujeme, že akékoľvek zverejňovanie údajných informácií z vyšetrovania, alebo dohadov o nich, v konečnom dôsledku len napomáha ďalším osobám, aby sa vyhli vyvodeniu vlastnej trestnoprávnej zodpovednosti. V tejto súvislosti sprístupňovanie a zverejňovanie obdobných informácií považujeme za snahu pomáhať takýmto páchateľom trestnej činnosti,” zdôraznila hovorkyňa.
Podľa jej slov zo strany orgánov činných v trestnom konaní preto boli prijaté opatrenia, aby k obdobnému protiprávnemu konaniu už nedochádzalo a zároveň, aby každá osoba, ktorá neoprávnene sprístupní, alebo zverejní informácie z vyšetrovania, bez ohľadu na to, či sú pravdivé alebo naopak zavádzajúce, niesla za takéto svoje konanie následky.
 
Príspevok Vo veci vraždy Kuciaka a Kušnírovej Úrad špeciálnej prokuratúry koná, nebude však poskytovať informácie zobrazený najskôr Hlavné správy.