Vo Varšave sa začalo jarné zasadanie Parlamentného zhromaždenia NATO

Varšava 25. mája 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Shakh Aivazov)
 
V poradí 64. jarné zasadanie Parlamentného zhromaždenia Severoatlantickej aliancie (PZ NATO) sa v piatok začalo vo Varšave v priestoroch poľského zákonodarného zboru. Hlavnými témami rokovaní by mali byť hrozby, ktorým čelí Aliancia z Východu a výška výdavkov vynaložených na obranu.

Na snímke predseda PZ NATO Paolo Alli

Predseda PZ NATO Paolo Alli hovoril na úvodnej tlačovej konferencii okrem iného o solidarite členských štátov, ktorej dôkazom je vlaňajšie premiestnenie vojakov niektorých krajín Aliancie do troch pobaltských republík a Poľska. Zároveň pripomenul i význam ochrany južných hraníc NATO.
PZ NATO sa stretáva dvakrát ročne. Vo Varšave, ktorá je od roku 1999 dejiskom takéhoto rokovania po tretí raz a v roku 2016 usporiadala i summit NATO, sú prítomní predstavitelia 29 členských, 16 partnerských a ôsmich pozorovateľských štátov.
Po víkendovom programe v pracovných skupinách vyvrcholí podujatie pondelkovým plenárnym zasadaním, na ktorom vystúpia s prejavom generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg i poľský prezident Andrzej Duda. Na záver sa očakáva schválenie záverečného vyhlásenia, ktoré bude predložené na blížiacom sa summite NATO v Bruseli.
 
Príspevok Vo Varšave sa začalo jarné zasadanie Parlamentného zhromaždenia NATO zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)