Vo Svite sa stretlo viac ako tisícpäťsto mám z hnutia Modlitby matiek

Svit 24. apríla 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
 
Viac ako 1500 mám z celého Slovenska, zhromaždených v chráme, svedectvá jednoduchých i vzdelaných matiek, o hodnote materstva a zdieľanie v skupinkách. Aj takto by sa dalo charakterizovať pravidené stretnutie Hnutia modlitby matiek, ktoré sa konalo cez víkend vo Svite. Organizátori hovoria o doteraz najväčšom počte zúčastnených mám v histórii stretnutí.

Ilustračné foto

Spiritualitou modlitieb matiek je spiritualita života Panny Márie. „Téma toho stretnutia bola Kristus je Kráľ môjho života a tak sme sa pýtali hneď na začiatku, kto som bola s ním v Božích očiach. Akú mám ja identitu. Máme spolu svätú omšu. A večer tie mamy odchádzajú do svojich farností, do svojich domovov radostné, povzbudené s novou nádejou, tak toto môže spraviť len Pán Boh,” hovorí Jana Pajanová, národná koordinátorka pre Slovenskú republiku.
Rožňavský biskup Stanislav Stolárik, ktorý je pravidelným hosťom na stretnutí, povzbudil matky ešte v sobotu, deň pred nedeľou dobrého pastiera. Požiadal ich, aby do sŕdc svojich synov a vnukov vložili semienko duchovného povolania. „Aby vychovávali, aby rozprávali na túto tému doma a už u detí, ktoré sú malé, pretože iní sa snažia do tých detských hlavičiek dostať všeličo nedobré ešte pokiaľ sú tie deti malé a preto aj to dobro tam treba vtesnávať, modliť sa s nimi aj na tieto úmysly a povzbudzovať.”
Modlitby matiek z komunity Útecha je hnutie mám, ktoré sa modlia za svoje deti a deti z celého sveta. Hnutie vzniklo v Anglicku v októbri 1995 a je rozšírené už v 125 krajinách.
Zdroj: Rádio LUMEN / Ivo Novák
 

Príspevok Vo Svite sa stretlo viac ako tisícpäťsto mám z hnutia Modlitby matiek zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)