Štokholm 8. decembra 2016 (HSP/Foto:TASR/AP-Thibault Camus)

Päť mladistvých žiadateľov o azyl, ktorí prišli do Švédska bez sprievodu, bolo obvinených zo znásilnenia 15-ročného afgánskeho chlapca.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Tento sexuálny útok sa odohral vo švédskom univerzitnom meste Uppsala. Partia migrantov mladého chlapca zatiahla do lesa, a následne ho znásilnili. Mladík nekládol odpor, pretože sa mu vyhrážali nožom.

Počas toho, ako ho znásilňovali sa mu posmievali, pľuli naňho a vyhrážali sa mu, že ak pôjde na políciu, video zverejnia na internete. Toto hrozné utrpenie trvalo údajne dlhšie ako hodinu, pričom si to celé natáčali na mobil.

O tomto hroznom čine písali množstvo zahraničných portálov. Britský denník The Sun k prípadu píše:

„Obžaloba požaduje, aby bola pätica mladíkov po odpykaní trestu vyhostená a následne bolo vydané nariadenie, podľa ktorého by sa už agresori nemohli do Švédska nikdy vrátiť. Agresori sa v lesíku údajne vrhli na mladého chlapca, a hodinu ho mučili a znásilňovali. Polícia po útoku našla na jeho tele modriny, škrabance a stopy po hryzení. Útočníci si podľa obžaloby celý útok riadne premysleli.“

Obžaloba tvrdí, že dvaja obvinení si z časti vinu priznali, avšak všetci odmietli, že by čin spáchali.

Samuel Poništ

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.