Štokholm 30. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Christine Olsson TT via AP)
 
Tri osoby zatkli v pondelok vo Švédsku pre podozrenie z plánovania teroristického útoku. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na švédsku tajnú službu Säpo. Jej agenti vypočúvali aj ďalšie osoby.

Ilustračné foto

K zatknutiam došlo v oblasti Štokholmu a v severnej časti krajiny. Tajná služba Säpo vo vyhlásení uviedla, že podozrivých sledovali “nejaký čas” a v súčasnosti nič nenasvedčuje tomu, že by útok bezprostredne hrozil. Dodala, že prípravy naň trvali nejaký čas.
Tajná služba vzhľadom na pokračujúce vyšetrovanie neoznámila identitu podozrivých. Nekonkretizovala ani to, o akú hrozbu malo ísť.
Stupeň teroristického ohrozenia vo Švédsku zostáva nezmenený a stále platí tretí stupeň na päťstupňovej škále, čo znamená “zvýšenú hrozbu”.
Agentúra AP pripomína, že 40-ročný Uzbek vrazil vlani v apríli v centre Štokholmu nákladným automobilom do davu ľudí. Útok si vyžiadal päť mŕtvych a 14 vážne zranených. Rachmat Akilov chcel svojím činom potrestať Švédsko za to, že vstúpilo do koalície proti džihádistickej organizácii Islamský štát.
 
Príspevok Vo Švédsku zatkli tri osoby podozrivé z plánovania teroristického útoku zobrazený najskôr Hlavné správy.