Štokholm 7. júla 2018 (HSP/Foto:screenshot prisonplanet.com)
 
Keď bola vystrieľaná redakcia Charlie Hebdo islamskými teroristami, vtedy si liberáli dávali nálepky “Je suis Charlie” a tvrdili, že aj ostrá satira zosmiešňujúca náboženstva musí byť chránená. Vo Švédsku však “progresivita” zašla príliš ďaleko a 64-ročného muža odsúdili za karikatúru islamu 

Na snímke predmetná karikatúra: “Vnučka?”, pýta sa muž vľavo. “Nie, to je moja nová manželka!”, odpovedá muž s kočíkom.

64-ročný švédsky muž bol odsúdený za uverejnenie karikatúry v súkromnej Facebookovej skupine, ktorá zosmiešňovala islam. Informoval portál Prisonplanet.
Muž pridal pripomienku pod karikatúru, kde uviedol, že moslimovia sú “pedofili” a ” že im musí byť zastavený prístup do Európy”.
Satirický obraz nakreslil karikaturista Jan-Erik Ander. Zobrazuje dvoch moslimských mužov, kde  jeden z nich drží kočík s dieťaťom.
“Vnučka?” ,pýta sa jeden z mužov a ten druhý odpovedá: “Nie, to je moja nová manželka!”
Vtip sa zakladá na faktickej premise, že manželstvo s deťmi je rutinné v mnohých moslimských spoločnostiach a tiež aj na skutočnosti, že sám prorok Mohamed sa oženil so 6-ročným dievčaťom.
Muž bol nahlásený polícii organizáciou Näthats Examiner, ktorú financuje štát a ktorá má za úlohu odhaľovať identity a nahlasovať anonymných ľudí, ktorí údajne šíria nenávisť na internete. Niečo podobné ako Benčík u nás na Slovensku.
Muž sa pred súdom bránil, že len zdieľal obrázok, pretože ho považoval za humorný, ale neskôr ho obvinili nielen pre obrázok , ale aj za komentár pod ním.
Podľa prokurátora 64-ročný muž, hanobil ľudí na základe rasy, farby, národnostného, etnického pôvodu a náboženského presvedčenia”, pretože naznačil, že pedofília je “súčasťou islamského náboženstva.”
Muž bol nakoniec odsúdený a musí platiť 50 švédskych korún denne počas nasledujúcich 60 dní. V tejto škandinávskej multikultúrou infikovanej krajine je takéto niečo na pravidelnom poriadku. Súdy bežne trestajú ľudí, ktorí si robia žarty alebo kritizujú islam.
Samuel Gdovin
 
Príspevok Vo Švédsku odsúdili muža za karikatúru, ktorá naznačila pedofíliu v islame zobrazený najskôr Hlavné správy.