Vo Švédsku dramaticky rastie dopyt po arabčine, záujem majú najmä určité skupiny profesionálov

Švédsko 21. januára 2018 (HSP/Foto: TASR/AP-Anders Wiklund/TT via AP)

Švédska vzdelávacia asociácia Folkuniversitetet, špecializujúca sa na jazykové vzdelávanie dospelých  a projekty  s „medzinárodným presahom“, zaznamenala vysoký nárast záujmu dospelých o výučbu arabského jazyka. Správu prinieslo Sverige Radio
Ilustračné foto

Učiteľ arabského jazyka Anas Idlibi v kampuse v Kristianstade a Hässleholme potvrdzuje dramatický nárast záujmu o tento jazyk. Záujem o arabčinu predstihol  i ostatné jazyky, ako je  napr. výučba angličtiny a francúzštiny.
„Začal som pred dvoma rokmi s jedným kurzom a v budúcom semestri budeme mať deväť  kurzov,“ uvádza  Idlibi. Podľa Idlibiho za vysokým dopytom po kurzoch arabského jazyka stojí záujem profesionálov, ako sú sociálni pracovníci a ďalší, ktorí sú v kontakte s novoprichádzajúcimi migrantmi.
„V kurzoch máme ľudí, ktorí pracujú v integračných, sociálnych a pracovných službách. Možno potrebujú znalosť arabského jazyka pre väčšiu efektivitu v práci,“ dodal Idlibi.
Potvrdzuje to i Cristina Boldrini Tisci, ktorá takisto pracuje vo Folkuniversitetet a ktorá si myslí, že dôvodom zvýšeného záujmu o arabský jazyk je prílev migrantov z arabsky hovoriacich krajín v posledných rokoch.
„Možno sa potrebujeme dozvedieť viac o arabskej kultúre, aby sme boli schopní začleňovať. Takže to narastá a je tu väčší záujem,“ uviedla.
Breitbart London, ktorý o téme tiež informoval, pripomenul, že výučbu arabského jazyka odporúčal aj nemecký politik za stranu Zelených Volker Beck, ktorý argumentoval, že Nemci by sa mali učiť arabsky, čím by pomohli prisťahovalcom v integrácii. Prirovnal to k Američanom, ktorí sa učia španielsky, aby mohli komunikovať s Mexičanmi. Za  tento výrok bol veľmi kritizovaný zo strany ostatných  nemeckých  politikov.
Katarína Hanzlíková

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)