Košice 10. septembra 2019 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Otvárací deň tohtoročných Slávnosti vína v Košiciach vo štvrtok 12. septembra spestrí MČ Staré Mesto kultúrnym programom, ktorý štartuje o 16. hodine koncertom víťazov staromestskej súťaže Spev bez hraníc na pódiu pri Dolnej bráne

Ilustračné foto

V programe vystúpia Viktória Hájeková, Natálka Borovská, Pirová Simona, Rút Repovská, Dominika Paňková, Spevácke TRIO a skupina Gymposhband.

„Od 17. hodiny uvidíte vystúpenie jednej z najúspešnejších streetdancových tanečných škôl na Slovensku – D.S.Studio. Okrem umenia tanečníkov, ktorí sa hrdia 263 medailami zo súťaží doma i v zahraničí, majú pre vás pripravenú aj tanečnú školu. Múzeum Vojtecha Löfflera pre vás pripravilo tvorivé workshopy,“ pozýva všetkých Košičanov starosta MČ Staré Mesto Igor Petrovčik.

V piatok a v sobotu (13. a 14. septembra) predvedú svoje umenie a originálne výrobky v lokalite Dolnej brány remeselníci v rámci Staromestských trhov. Prídu včelári, košikári, rezbári, keramikári, ale aj výrobcovia dizajnových drevených hračiek, pleteného detského oblečenia, ručne tkaných kobercov, ozembuchov a šperkov.

A aby sme nezabudli na hlavný program Vinných slávností – čaká na vás degustácia najlepších vín, znamenitý burčiak, všakovaké dobroty i prepečené voňavé lángoše!

A k tomu dobrá nálada, stretnutia s priateľmi a výborná muzika.

Redakciu informovala Ivana Jarošiková z oddelenie kultúry, športu, masmediálnej komunikácie a správy trhu MČ Košice-Staré Mesto

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj