Bratislava 26. septembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)
 
Na podujatí vystúpia mnohí slovenskí speváci a inštrumentalisti, ale aj hostia zo susedného Česka

Na snímke spevák Peter Lipa

Vo štvrtok večer sa vo Veľkej sále bratislavského Istropolisu uskutoční koncert Peter Lipa 75. Na podujatí si spevákovi priatelia, kolegovia a priaznivci pripomenú jubileum, ktoré oslávil v máji tohto roku. „Keď ma oslovili, že mi chcú urobiť takýto koncert, tak ma to veľmi potešilo. Tým pádom nemusím takéto veci robiť ja a sám by som do toho napokon ani nešiel. Tak som len rýchlo povedal “áno” a celú tú špinavú robotu urobili oni. Ja by som vlastne mal len sedieť a počúvať, ako iní speváci spievajú moje piesne a užívať si to,“ povedal v rozhovore pre agentúru SITA Peter Lipa.
Počas koncertu vystúpia Milan Lasica, Jana Kirschner, Zuzana Mikulcová, Svetlana Rymarenko, Marián Čekovský, Opak, skupina IMT Smile, ale aj hostia zo susedného Česka, Jaromír Nohavica a Marie Rottrová. Predstavia sa tiež viacerí inštrumentalisti, gitarista Andrej Šeban, saxofonisti Michal Žáček a Radovan Tariška, harmonikár Erich “Boboš” Procházka, trubkár Juraj Bartoš, bubeníci Martin Valihora, Marcel Buntaj a Michal Fedor, klaviristi Juraj Tatár a Peter Lipa mladší, basgitaristi Martin Gašpar a Michal Šimko.
Priestor dostanú tiež skupiny Blues Five, Luboš Andršt Blues Band a Traditional Club a Symfonický orchester Slovenského rozhlasu s dirigentom Adrianom Kokošom, s ktorými si Lipa napokon i zaspieva. „So svojimi starými skupinami a s orchestrom budem spievať ja, všetko ostatné budú spievať hostia. Jarek Nohavica zaspieva napríklad Maturantky, Marie Rottrová Sťahovavých vtákov. Tá pesnička má síce mužský text, no snáď si ho nejako prispôsobí…,“ pousmial sa známy džezmen. „Ja budem spievať napríklad pesničku zo svojich začiatkov, prerobenú A Whiter Shade of Pale. To bola pesnička, ktorú som pred 50 rokmi spieval v televíznej hitparáde so slovenským textom Ruda Skukálka, volalo sa to Bolo to v stredu ráno. Samozrejme, hneď po prvom kole vyletela z hitparády, no som na ňu hrdý, aj keď nebola úspešná, bol to totiž môj mediálny debut. Zaspievam ju preto hneď na začiatku koncertu. Potom budú spievať hostia a na konci vystúpim ešte so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu,“ uzavrel Lipa.
Koncert zaznamená a odvysiela RTVS.
Príspevok Vo štvrtok sa uskutoční koncert pre Petra Lipu zobrazený najskôr Hlavné správy.