Nyon 16. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Francisco Seco)

Súperom obhajcu trofeje Realu Madrid vo štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2017/2018 bude finalista uplynulého ročníka Juventus Turín. Ďalšie dvojice tvoria FC Barcelona – AS Rím, FC Sevilla – Bayern Mníchov a FC Liverpool – Manchester City. O ich zložení rozhodol piatkový žreb vo švajčiarskom Nyone, sídle Európskej futbalovej únie (UEFA).

Na snímke futbalista Realu Madrid Cristiano Ronaldo

Real Madrid, rekordný 12-násobný víťaz európskeho pohára číslo jeden, vyradil v osemfinále parížsky Saint-Germain. Po domácom víťazstve 3:1 zdolal francúzskeho vicemajstra aj v odvete v Parku princov 2:1. Jeho ďalší súper po domácej remíze 2:2 s Tottenhamom Hotspur zdolal “kohútov” vo Wembley 2:1 a kvalifikoval sa medzi najlepších osem tímov súťaže.
Real sa usiluje o víťazný hetrik a zopakovanie úspechu Bayernu Mníchov, ktorý v rokoch 1974-1976 trikrát v rade vyhral predchodcu Ligy majstrov – Európsky pohár majstrov (EPM). Teraz mu v ceste stojí sériový taliansky šampión, ktorého vo finále uplynulého ročníka LM zdolal vo waleskom Cardiffe jednoznačne 4:1.
V osudí figurovalo kvinteto klubov, ktorých zdobí aspoň jedno prvenstvo v európskom pohári číslo jeden. Naň stále čakajú Manchester City, AS Rím a FC Sevilla. Žreb bol otvorený bez obmedzení, stretnúť sa mohli aj tímy z jednej krajiny, čo sa v prípade FC Liverpool a Manchestru City napokon aj stalo skutočnosťou. Oba tímy sa na medzinárodnej scéne ešte nestretli, na ostrovoch dominuje Liverpool (87 víťazstiev, 46 remíz, 45 prehier). V tejto sezóne sú však “The Reds” jediným tímom, ktorý dokázal v Premier League zdolať jej suverénneho lídra.
Najväčšie zastúpenie vo štvrťfinále má Španielsko s tromi klubmi (Real Madrid, FC Barcelona, FC Sevilla). Dva dodali Taliansko (Juventus Turín, AS Rím) a Anglicko (Manchester City, FC Liverpool), nemecký futbal zastupuje Bayern Mníchov.
Slovenskí futbalisti už v jarnom programe LM neúčinkujú. SSC Neapol s Marekom Hamšíkom skončil v skupine v konkurencii Manchestru City a Šachtaru Doneck tretí a presunul sa do šestnásťfinále Európskej ligy UEFA, kde sa jeho púť skončila na Lipsku.
Úvodné zápasy štvrťfinále sú na programe 3.-4. apríla, odvety sa uskutočnia 10.-11. apríla. Žreb semifinále a finále prebehne 13. apríla. Finále bude v sobotu 26. mája na Olympijskom štadióne v Kyjeve.
žreb štvrťfinále Ligy majstrov 2017/2018:
FC Barcelona – AS Rím
FC Sevilla – Bayern Mníchov
Juventus Turín – Real Madrid
FC Liverpool – Manchester City
zápasový kalendár LM 2017/2018:
3.-4. apríla: 1. zápasy štvrťfinále
10.-11. apríla: odvety štvrťfinále
24.-25. apríla: 1. zápasy semifinále
1.-2. mája: odvety semifinále
26. mája: finále (Kyjev, Olympijský štadión)