Frankfurt nad Mohanom 12. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Vo Frankfurte nad Mohanom sa začala Medzinárodná automobilová výstava (IAA). Prejavuje sa na nej reakcia na škandál dieselgate. Vypukol presne pred dvoma rokmi
Americké úrady v septembri 2015 oznámili, že autá Volkswagenu (VW) s dieselovým motorom majú počítačový program, ktorý počas technickej kontroly udáva nižší obsah škodlivín vo výfukových plynoch.
Klasické modely nemeckej automobilky Mercedes – Benz vystavené na Medzinárodnom autosalóne (IAA) vo Frankfurte nad Mohanom

Za prítomnosti nemeckej kancelárky Angely Merkelovej sa dnes začala výstava, na ktorej sa predstavuje 994 výrobcov vozidiel a príslušenstva k nim. Až 228 modelov uvidia návštevníci po prvý raz.
Budúcnosťou sú však autá s elektrickým pohonom.
Volkswagen investuje do ich vývoja najmenej 20 miliárd eur. A paleta týchto modelov v roku 2025 bude viac ako 80-členná. Mníchovský koncern BMW chce konkurovať americkej Tesle elektrickým kupé s dojazdom 600 km. Daimler vystavuje malý elektrický model Smart. Od roku 2020 ho bude v Európe a v Spojených štátoch predávať len s elektrickým pohonom.
BMW plánuje, že do roku 2025 bude mať vo svojom sortimente 12 modelov s elektrickým motorom.
Nemecké automobilky neplánujú skončiť výrobu vozidiel so spaľovacím motorom. Predseda správnej rady VW Hans Dieter Pötsch povedal že nová generácia dieselových motorov bude čistá a výkonnejšia.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.