Paríž 22. mája 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/APClaude Paris)
 
Zamestnanci francúzskych verejných služieb v utorok opäť štrajkujú v rámci svojho protestu proti plánu vlády zrušiť 120.000 pracovných miest do roku 2022. Informovala o tom agentúra AP.

Zamestnanci francúzskych verejných služieb opäť štrajkujú v rámci svojho protestu proti plánu vlády zrušiť 120.000 pracovných miest do roku 2022 v Marseille 22. mája 2018

Deväť odborových organizácií v spoločnej výzve žiada aj vyššie mzdy a odsudzuje čoraz častejšie využívanie krátkodobých pracovných zmlúv v sektore verejných služieb.
Ide už o tretí celoštátny štrajk štátnych zamestnancov od nástupu Emmanuela Macrona do prezidentského úradu vlani v máji. Macron v predvolebnej kampani sľuboval zníženie verejných výdavkov a prepracovanie francúzskeho pracovného práva.
K protestnému hnutiu sa pridali aj dispečeri francúzskej leteckej dopravy, preto boli v utorok zrušené stovky letov do a z Francúzska.
Vláda vedie s odborovými organizáciami rokovania o svojich plánoch a oznámila, že má v úmysle prijať na budúci rok zákony o reformách pracovného trhu.
 
Príspevok Vo Francúzsku zamestnanci verejnej služby štrajkujú proti rušeniu pracovných miest zobrazený najskôr Hlavné správy.