Paríž 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Christophe Ena)
 
Francúzska polícia zadržala šesť osôb pre podozrenie z poskytnutia logistickej podpory jednému z páchateľov teroristických útokov v Paríži z januára 2015, ktoré si vyžiadali celkove 17 obetí.

Ilustračné foto

Vyšetrovatelia sa domnievajú, že práve tieto osoby zabezpečili zbrane pre Amédyho Coulibalyho, ktorý deň po krviprelievaní v redakcii satirického týždenníka Charlie Hebdo zavraždil 8. januára policajtku južne od Paríža a v ďalší deň zajal rukojemníkov v kóšer supermarkete vo francúzskej metropole, kde pripravil o život ďalšie štyri osoby.
Informovali o tom v utorok tamojšie médiá s odvolaním sa na policajné zdroje, podľa ktorých štyroch podozrivých zadržali na severe Francúzska a ďalších dvoch v okolí Paríža.
Zadržanie a predvedenie podozrivých má za úlohu spresniť ich úlohu pri zabezpečení zbraní teroristu, ktorého po dráme v supermarkete zastrelili policajti. V celách predbežného zadržania môžu zostať bez ďalších krokov maximálne 96 hodín.
Pre logistickú podporu spomínanému teroristovi obvinili už doteraz 14 osôb, viacerí z teraz zadržaných boli s niektorými s nich v kontakte. Všetci však zhodne popierajú, že by čokoľvek vedeli o príprave teroristických útokov. Spomedzi obvinených je 13 aj v súčasnosti v celách predbežného zadržania.
 
Príspevok Vo Francúzsku zadržali šesť podozrivých z napomáhania teroristovi zobrazený najskôr Hlavné správy.