Vo Francúzsku zadržali muža podozrivého v súvislosti s atentátmi v Madride

Paríž 23. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michel Euler)
 
Francúzska polícia v utorok zadržala muža podozrivého zo spoluúčasti na atentátoch, ktoré sa 11. marca 2004 odohrali v Madride. K zadržaniu 43-ročného podozrivého došlo v meste Saint-Priest v kraji Rhône a na žiadosť španielskych úradov. Informovala o tom agentúra AFP

Ilustračné foto

Útoky v Madride sa odohrali 11. marca 2004, tri dni pred parlamentnými voľbami. Explodovalo desať nastražených bombových náloží, ďalšie tri sa polícii podarilo zneškodniť.
Páchatelia nálože skryté v batohoch aktivovali na diaľku pomocou mobilných telefónov.
Bomby explodovali v štyroch vlakoch na madridskej železničnej stanici Atocha a v madridských staniciach El Pozo a Santa Eugenia. Zahynulo 191 osôb a 1824 ďalších bolo zranených. K útoku sa prihlásila extrémistická organizácia al-Káida.
Agentúra AFP informovala, že DNA zadržaného muža je totožná s DNA nájdenou nedávno na madridskom predmestí Leganes, kde 3. apríla 2004 – teda tri týždne po útokoch v Madride – v jednom byte spáchali samovraždu siedmi muži považovaní za osoby, ktoré nastražili bomby pri spomínanej sérii atentátov. Hromadnú samovraždu spáchali tiež aktivovaním výbušnín.
 
Príspevok Vo Francúzsku zadržali muža podozrivého v súvislosti s atentátmi v Madride zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)