Paríž 13. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Christophe Ena)

Jednu z najznámejších reštaurácii na parížskom bulvári Champs-Élysées v sobotu opäť otvorili pre verejnosť. Stalo sa tak po takmer štyroch mesiacoch odvtedy, čo luxusnú historickú reštauráciu Fouquet’s vydrancovali a podpálili demonštranti z protestného hnutia žltých viest, informovala agentúra DPA

Na snímke horí reštaurácia Fouquet’s na Champs Elysees počas demonštrácie v Paríži 16. marca 2019

Fouquet’s je súčasťou rovnomenného hotela nachádzajúceho sa na rohu Champs-Élysées a Ulice Juraja V. v 8. parížskom obvode. 16. marca 2019 časť priestorov reštaurácie s dvoma krytými terasami vydrancovali sympatizanti hnutia žltých viest, podobne ako ďalších vyše 100 prevádzok a obchodov.

Oficiálne otvorenie Fouquet’s je naplánované až na nedeľu 14. júla, keď si Francúzsko pripomína štátnym sviatkom 230. výročie dobytia Bastily. Z historických salónov na prvom poschodí podniku bude možné sledovať aj slávnostnú vojenskú prehliadku na Elyzejských poliach. Cena nedeľňajších raňajok kombinovaných s obedom je 120 eur a všetky miesta na tento čas boli vopred rezervované.

Už v sobotu, deň pred oficiálnym otvorením, pozvala reštaurácia na obed menšie množstvo svojich pravidelných hostí. Prichádzajúcich podľa DPA vítali pred Le Fouquet’s dve elegantné mladé ženy, zatiaľ čo obďaleč stáli zrejme príslušníci ochranky v oblekoch.

Protesty takzvaných žltých viest prebiehajú každú sobotu od vlaňajšieho novembra, v posledných týždňoch však bola účasť na ich akciách veľmi nízka. Po opakovaných násilnostiach, ktoré sa vyskytli počas ich demonštrácií, v častiach parížskeho centra stále platia sprísnené bezpečnostné opatrenia a zákaz organizovania protestov.

Na bulvári Champs-Élysées stála v sobotu každých niekoľko sto metrov odparkovaná policajná dodávka. Sedem ich stálo naproti reštaurácii Fouquet’s a ďalšie v okolitých bočných uliciach.

V tomto podniku v roku 2007 oslavoval svoje víťazstvo vo francúzskych prezidentských voľbách Nicolas Sarkozy.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj