Paríž 27. septembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Christophe Ena)
 
Iba 16-ročný obyvateľ Pobrežia Slonoviny, ktorý do Francúzska prišiel ako „detský“ utečenec, bol zatknutý z podozrenia spáchania sérii znásilnení, informoval Breitbart

Ilustračné foto

Podozrivý, ktorý do Francúzska prišiel pred 4 rokmi a ktorý žil v azylovom dome, bol na základe identifikovanej DNA nájdenej na mieste útokov zatknutý.
DNA súhlasí s tromi vážnymi znásilneniami v meste Marseille. K prvému útoku došlo ráno 24. apríla, kedy bola napadnutá 58-ročná žena. Muž bol zamaskovaný, ohrozoval ženu nožom a následne ju znásilnil.
Polícia potvrdila, že mala dočinenia so sériovým násilníkom, pretože ďalšie dve obete nahlásili útoky podobné tomu prvému. Jeden z nich sa odohral 19. mája a ďalší 2. augusta:
„Tieto ďalšie znásilnenia boli taktiež vykonané v noci, spáchané malým útočníkom, ktorý bol ozbrojený nožom a útočil odzadu. Útočník nožom rozrezal obetiam šaty a následne ich znásilnil.“
To, že útočník je žiadateľ o azyl, sa prišlo až 10. septembra na základe rovnakej DNA, nájdenej na miestach činu. 16-ročný Afričan už bol predtým zatknutý za vlámanie, ale kvôli nedostatku dôkazov bol prepustený na slobodu.
Branislav Zaujec
 
Príspevok Vo Francúzsku africký “detský” utečenec zatknutý za sériu znásilnení zobrazený najskôr Hlavné správy.