Vložte kúsok kriedy do koša na bielizeň. Tento trik pomôže prekvapivo rýchlo s nepríjemným problémom!

Krieda bola neodmysliteľnou súčasťou našich školských čias. Určite si pamätáte zvláštnu vôňu vzduchu naplnenú prachom z kriedy. Krieda však ani zďaleka nie je len písacou pomôckou zo školských čias, môže vám byť veľmi nápomocná, presvedčte sa sami.

Vyčistí cínový riad a príbory

Zmesou kriedy a alkoholu vyleštíte aj zašlé cínové riady. Jednoducho vyčistite a potom dôkladne opláchnite vodou. Budú opäť lesklé a bezchybné.

Do koša na bielizeň

Proti plesniam a nadbytočnej vlhkosti, ktorá sa zvykne držať v koši na prádlo môžete bojovať skutočne jednoducho. Vložte na dno otvorené vrecko s niekoľkými kriedami. Kriedy začnú hneď pohlcovať nadbytočnú vlhkosť a predchádzajú vzniku plesní, ktoré sa uvoľňujú aj do ovzdušia vo vašom byte. Rovnaký postup môžete zopakovať aj vo vašom šatníku a na miestach, kde máte problém s nadbytočnou vlhkosťou.

Žlté škvrny na golieri a v podpazuší

Ak sa na bielom oblečení potýkate s nepeknými škvrnami od potu, pomôže vám opäť krieda. Po znečistených miestach jemne prechádzajte bielou kriedou a nechajte pôsobiť 10 minút. Potom vyperte ako zvyčajne.

Zabráni hrdzaveniu náradia

Kúsky kriedy vložte do kufríka s náradím. Krieda pohltí prebytočnú vlhkosť a predídete tak hrdzaveniu náradia vo vnútri.

Zaseknutý kľúč

Ak sa vám dvere ťažko odomykajú a kľúč sa v zámke často zasekáva, pomôže vám krieda. Potrite kľúč kriedou a vyskúšajte to teraz. Odomykanie pôjde ako po masle.

Zachráni obľúbené topánky

Ak sa vám na obľúbených semišových topánkach objavili nepekné škvrny, nasypte na ne kriedový prach a nechajte pôsobiť cez noc. V dopoludňajších hodinách potom jednoducho oprášte a uvidíte, že po škvrnách nebude ani stopy.

Proti mravcom

Mravce neznášajú prach z kriedy. Nasypte ho okolo prahu a okenných rámov. Ak sa mravce už v byte objavili, posypte prachom ich cestičky. Máte tak istotu, že mravce sa z vašej domácnosti budú pratať jedna radosť.

Kozmetické úpravy stien

Ak sa na bielej stene objavili drobné ryhy a nedokonalosti, môžete ich rýchlo opraviť pomocou kriedy.

Pomôže s mastnými škvrnami

Na mastné škvrny rozdrobte trochu kriedy a votrite do vlákien – krieda nasaje mastnotu. Nechajte pôsobiť 10 minút a potom operte ako zvyčajne.

Nové kriedy zo zvyškov

Ak nájdete doma malé zvyšky z kriedy nevyhadzujte ich. Rozdrobte ich na prášok, zmiešajte s trochou vody a túto zmes navrstvite do formičiek. Vytvoríte tak novú kriedu pre vaše ratolesti v tvaroch, farbách a prevedeniach.

ZDROJ >>

Komentujte :)