Aare 14. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Giovanni Aulett)
 
Slovenská reprezentantka Petra Vlhová je priebežne druhá po odjazdení elitnej tridsiatky prvého kola štvrtkového obrovského slalomu žien na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare. Vlhová v prvej jazde zaostala iba o 19 stotín sekundy za nemeckou líderkou Viktoriou Rebensburgovou

Na snímke Petra Vlhová

Tretia priečka patrí Nórke Ragnhild Mowinckelovej (+0,37) a štvrtá je úradujúca olympijská víťazka v tejto disciplíne Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,44). Majsterka sveta spred dvoch rokov Francúzka Tessa Worleyová je piata s mankom 73 stotín.
Vlhová má skvelú východiskovú pozíciu pred druhým kolom a to aj napriek chybe v strednej časti trate, keď sa takmer nezmestila do jednej z bránok a stratila rýchlosť. Organizátori skrátili prvé kolo obrovského slalomu pre silný vietor v priestore pôvodného štartu. Prvé kolo majstrovských pretekov “obrakárok” postavil taliansky tréner Vlhovej Livio Magoni. Jazdí sa za výrazne plusovej teploty a snehová podložka sa s pribúdajúcimi pretekárkami rozbíja.
“Vrchnú časť trate som zajazdila veľmi dobre. V spodnej časti som urobila drobné chyby. Bola som najprv nahnevaná v cieli, keďže aj napriek chybám to bolo len 19 stotín sekundy od najrýchlejšej. Je to otvorené pred druhým kolom. Možno som mala trochu výhodu v tom, že mi to môj tréner postavil tak, ako to mám rada. Snažila som sa podať čo najlepší výkon, riskovala som,” uviedla Petra Vlhová pre RTVS.
Vlhová na MS v Aare už získala jedno striebro, a to v minulotýždňovej alpskej kombinácii, počas víkendu ju ešte čaká obľúbený slalom. V tejto sezóne 23-ročná Liptáčka vyhrala obrovský slalom vo Svetovom pohári dvakrát (Semmering, Maribor), v slovinskom dejisku spoločne so Shiffrinovou.
Prvé kolo ešte pokračuje menej kvalitnými pretekárkami so štartovnými číslami 31 – 98, medzi ktorými už nefiguruje žiadna Slovenka. Druhé kolo je na programe od 17.45 h pod umelým osvetlením.
 
Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní – Aare (Švéd.) – štvrtok:
Ženy – obrovský slalom – 1. kolo /po elitnej tridsiatke/: 1. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 1:00,91 min, 2. Petra Vlhová (SR) +0,19 s, 3. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,37, 4. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,44, 5. Tessa Worleyová (Fr.) +0,73, 6. Sofia Goggiová (Tal.) +0,91.
 
Príspevok Vlhová v 1. kole obrovského slalomu na skvelom 2. mieste, líderkou Rebensburgová zobrazený najskôr Hlavné správy.