Aare 16. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
V prvom kole slalomu žien na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare bola najrýchlejšia Švajčiarka

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová

Wendy Holdenerová. Slovenka Petra Vlhová za ňou zaostala o 46 stotín sekundy a priebežne jej patrí 5. miesto. Najväčšia favoritka na zlato Američanka Mikaela Shiffrinová je tretia s odstupom 15 stotín sekundy. Veľká adeptka na medailu je aj Švédka Anna Swennová-Larssonová, ktorej patrí druhá priečka s mankom 11 stotín na Holdenerovú.
Prvé kolo ešte pokračuje pretekárkami so štartovnými číslami 21 – 97, ktoré majú len malú šancu prehovoriť do boja o medaily. Ďalšia Slovenka už medzi nimi nefiguruje.
“Od začiatku som mala zlý pocit, nechytila som rytmus. Po prvom medzičase som sa rozbehla, ale veľa som stratila na začiatku. Vo výsledkoch je to natesno, všetko je teda otvorené. V druhom kole sa budem snažiť aj riskovať. Nemám čo stratiť, iba získať,” uviedla Petra Vlhová do mikrofónu RTVS. K náročnosti trate krátko dodala: “Švajčiarsky tréner postavil ´zatočené´ a veľmi náročné prvé kolo. Mali sme to však všetky rovnako postavené.”
Prvé kolo slalomu v Aare vôbec nebolo zrkadlom tejto sezóny Svetového pohára, v ktorej všetky víťazstvá v ženskom slalome či jeho paralelnej verzii dosiahli Shiffrinová a Vlhová. Američanka vstupovala do pretekov so zámerom získať historicky štvrtý slalomový titul v neprerušenej sérii (predtým 2013, 2015 aj 2017). Štyri tituly v slalome získala dosiaľ iba Nemka Christl Cranzová, nie však v sérii, a ešte aj poriadne dávno – ešte v 30. rokoch 20. storočia. Vtedy sa svetové šampionáty v lyžovaní konali v ročných intervaloch.
 
Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní – Aare (Švéd.) – sobota:
Slalom žien /po elitnej dvadsiatke 1. kola/: 1. Wendy Holdenerová (Švaj.) 57,08 s, 2. Anna Swennová-Larssonová (Švéd.) +0,11 s, 3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,15, 4. Katharina Liensbergerová (Rak.) +0,27, 5. Petra Vlhová (SR) +0,46, 6. Frida Hansdotterová (Švéd.) +0,56
 
 
Príspevok Vlhová bude útočiť z 5. miesta, na čele slalomu v 1. kole Švajčiarka Holdenerová zobrazený najskôr Hlavné správy.