Svet 11. augusta 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-/Francesco Malavolta)

Členovia vlasteneckého hnutia Generace Identity, ktorí chcú skoncovať s prílivom imigrantov cez Stredozemné more, majú obrovské problémy. Úrady a ľavicoví extrémisti im totiž blokujú zakotvenie lode v prístavoch, kde si musia pravidelne dopĺňať zásoby
Ilustračné foto

Na začiatku leta sme vás informovali (viac tu)  o organizácii Európskych vlastencov, ktorí zbierajú peniaze na kúpu lode, aby tak mohli brániť príchodu afrických ilegálnych  imigrantov do Európy.
Európskym vlastencom sa nepáčili kroky mimovládnych organizácií, ktoré  dovážajú ilegálnych imigrantov cez Stredozemné more do Európy, a preto sa rozhodli vlastnými silami takéto konanie zastaviť. Mladí muži, ktorých mainstreamové médiá označujú za “ultrapravičiarov”, žiadali európsku verejnosť, aby im finančne prispela na cestovné a filmové vybavenie a na kúpu lodí, ktorými budú brániť mimovládkam vo vykonávaní ich nelegálnej činnosti.
“Je to misia na záchranu Európy zastavením nelegálneho prisťahovalectva,” povedal jeden z členov tejto organizácie.
Skupine vlastencov sa za menej ako 3 týždne podarilo vyzbierať približne 100 000 eur, a preto sa v lete pustili do akcie. Ich aktivita sa však nestretla s pochopením ľavicových extrémistov, ktorí vítajú imigrantov a v niektorých prípadoch zasiahli aj úrady.
Loď európskych vlastencov, ktorá najprv kotvila v prístave na Cypre, sa vydala smerom na západ po Stredozemnom mori, kde práve prebieha najväčšia imigračná vlna. Grécke a talianské úrady im však kvôli tlaku ľavicových extrémistov zakázali zakotvenie v prístavoch.
Členovia organizácie Generace Identity si ale musia doplniť zásoby, a preto sa rozhodli zakotviť v Tunisku. Ani tam však nakoniec nepochodili. Proti sú rybári aj tamojší ľudskoprávni aktivisti.
“Ak sem prídu, zatvoríme kábel na doplňovanie paliva,” vyhlásil Šamseddín Burasín, šéf tamojšej organizácie združujúca rybárov. “To je to najmenej, čím môžeme prispieť k dianiu v Stredozemnom mori,” dodal. “Nechať tu pristáť rasistov? Nikdy!”, pridal sa aj nemenovaný zamestnanec prístavu, ktorého citovala francúzska televízia France 24.
Odmietavé postoje Africkej krajiny sa ešte dajú pochopiť, je však zarážajúce, ako sa správajú úrady v Taliansku a Grécku, ktoré pod tlakom malej, no silne kričiacej, skupinky ľavicových extrémistov zakazujú zakotvenie lode vlastencov, ktorí bez nároku na mzdu sa snažia ochrániť Európu pred návalom Afrických imigrantov, s ktorými má Európa obrovské problémy.
Samuel Gdovin