Vlaky sa pred Silvestrom a po Novom roku opäť zapĺňajú

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 27. decembra (TASR) - Aj medzi vianočnými, novoročnými a trojkráľovými sviatkami bude mnoho cestujúcich využívať vlakovú dopravu. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) preto vypraví ešte tri mimoriadne rýchliky, a to R 11609 (Bratislava hl. st. 13.37 h – Košice 19.41 h), ktorý pôjde v piatok 5. januára 2018, a R 11610 (Košice 14.25 h – Bratislava hl. st. 20.34 h) s časom odchodu v pondelok 1. januára 2018 a v nedeľu 7. januára 2018. Podrobné cestovné poriadky, ako aj prehľad 22 posilových vlakov a 35 posilnených IC vlakov nájdete na http://www.slovakrail.sk/sk/aktuality/zssk-posilni-na-sviatky-vlaky.h tml.

Všetky mimoriadne rýchliky ponúkajú ešte dostatok miest. Cestovné lístky a miestenky si cestujúci môžu zakúpiť v pokladniciach ZSSK alebo prostredníctvom e-shopu. ZSSK cestujúcim odporúča, aby si v záujme osobného komfortu vo vlaku včas zabezpečili rezerváciu miesta, hoci väčšina vlakov ZSSK nie je povinne miestenková.

Obsadenosť vybraných vlakov počas sviatočného obdobia (údaje aktuálne k 27. decembru, uvádzame obsadenosť na 50 a viac %):

Streda 27. decembra 2017:

číslo vlaku z (odchod) do (príchod) obs.
IC 523 Bratislava hl. st. (11.43) Košice (16.37) 52%
IC 513 (Wien Hbf 14.13) Bratislava hl. st. (15.46) Košice (20.28) 51 %
IC 522 Košice (11.23) Bratislava hl. st. (16.17) 74 %
R 608 Žilinská univerzita Košice (12.07 Bratislava hl. st. (17.57) 53 %
R 610 IZLATO.SK Košice (14.07) Bratislava hl. st. (19.57) 51 %
IC 524 Košice (17.23) Bratislava hl. st. (22.17) 63 %
EN 442 Slovakia Humenné (19.46) Praha hl. n. (08.1, 28.12.) 67%
EN 444 Bohemia Košice (20.35) Praha hl. n. (07.37, 28.12.) 67 %
EN 60444 Košice (20.35) Wien Hbf (07.00, 28.12.) 73 %
R 614 Zemplín Humenné (21.54 h) Bratislava hl. st. (06.09, 28.12.) 63 %
EN 60406 (Wien Hbf 22:10) Ostrava hl. st. (02.03; 28.12.) Košice (09.08, 28.12.) 66 %

Štvrtok 28. decembra:

číslo vlaku z (odchod) do (príchod) obs.
R 601 HORALKY SEDITA Bratislava hl. st. (06.03) Košice (11.53) 56 %
IC 523 Bratislava hl. st. (11.43) Košice (16.37) 56 %
R 606 PANTARHEI.SK Košice (10.07) Bratislava hl. st. (15.57) 55 %
IC 522 Košice (11.23) Bratislava hl. st. (16.17) 97 %
R 610 IZLATO.SK Košice (14.07) Bratislava hl. st. (19.57) 51 %
IC 524 Košice (17.23) Bratislava hl. st. (22.17) 65 %
EN 442 Slovakia Humenné (19.46) Praha hl. n. (08.21, 29.12.) 53 %
EN 444 Bohemia Košice (20.35) Praha hl. n. (07.37, 29.12.) 55 %
EN 60406 (Wien Hbf 22.10) Ostrava hl. st. (02.03; 29.12.) Košice (09.08, 29.12.) 66 %

Piatok 29. decembra 2017:

číslo vlaku z (odchod) do (príchod) obs.
R 605 Dargov Bratislava hl. st. (10.03) Košice (15.53) 53 %
IC 523 Bratislava hl. st. (11.43) Košice (16.37) 62 %
IC 513 (Wien Hbf 14.13) Bratislava hl. st. (15.46) Košice (20.28) 53 %
IC 522 Košice (11.23) Bratislava hl. st. (16.17) 86 %
EN 442 Slovakia Humenné (19.46) Praha hl. n. (08.21, 30.12.) 58 %
EN 444 Bohemia Košice (20.35) Praha hl. n. (07.37, 30.12.) 53 %

Sobota 30. decembra:

číslo vlaku z (odchod) do (príchod) obs.
IC 523 Bratislava hl. st. (11.43) Košice (16.37) 52 %
IC 522 Košice (11.23) Bratislava hl. st. (16.17) 84 %
IC 524 Košice (17.23) Bratislava hl. st. (22.17) 52 %
EN 442 Slovakia Humenné (19.46) Praha hl. n. (08.21, 31.12.) 55 %

Utorok 2. januára 2018:

číslo vlaku z (odchod) do (príchod) obs.
R 606 PANTARHEI.SK Košice (10.07) Bratislava hl. st. (15.57) 61 %
IC 522 Košice (11.23) Bratislava hl. st. (16.17) 66 %
EN 442 Slovakia Humenné (19.46) Praha hl. n. (08.21, 3.1.) 55 %
EN 444 Bohemia Košice (20.35) Praha hl. n. (07.37, 3.1.) 62 %
EN 60406 (Wien Hbf 22.10) Ostrava hl. st. (02.03; 3.1.) Košice (09.08, 3.1.) 66 %

Nedeľa 7. januára 2018:

číslo vlaku z (odchod) do (príchod) obs.
EN 60406 (Wien Hbf 22.10) Ostrava hl. st. (02.03; 8.1.) Košice (09.08, 8.1.) 60 %

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

ZDROJ >>

Komentujte :)