Frankfurt/Kolín 12. októbra 2018 (HSP/Foto:SRF News Twitter)
 
Rýchly zásah policajta zachránil ľudí od najhoršieho
V piatok ráno začal horieť ICE rýchlovlak na trase Frankfurt-Kolín. Podľa údajov železníc došlo najprv k dymeniu v dvoch vagónoch, a potom prebleskli aj plamene. Najhoršiemu zabránil policajt, ktorý hneď ako objavil oheň zatiahol záchrannú brzdu. Preto mohlo byť všetkých 510 ľudí včas evakuovaných, zranených bolo len 5 z nich (pri vystupovaní z vlaku alebo pod vplyvom stresu).

Na snímke požiar ICE vlaku

Napriek tomu, že ľudia mali šťastie, jeden vagón vyhorel kompletne. Pritom išlo samozrejme o luxusný nový vlak.Táto dôležitá vlaková trasa je doteraz, poobedie, zablokovaná. Dočasne bola zablokovaná aj diaľnica A3 vedľa trate.
 
Príčina požiaru je zatiaľ nejasná
Ak by sa ale niečo také stalo u nás, viem si predstaviť, že vedúci z Teska by okamžite zvolal tlačovku a vyčítal by bývalému premiérovi, že prepil peniaze na údržbu železníc. Zbehol by sa klub neobyčajných ľudí a vyplakávali by, aká je to hanba a prečo sa niečo také stane len u nás. Klub slušných detí by spravil štyri demonštrácie kde by vykrikovali, z neznámeho dôvodu, že nechcú obedy zadarmo a internet by bol zaplavený ironickými obrázkami.
Tak ako minule, keď začalo aj na Slovensku dymiť z jednej lokomotívy.
Ivan Bartoň
 
Príspevok Vlaky horia aj v Nemecku. Dnes luxusný ICE vlak zobrazený najskôr Hlavné správy.