Košice 13. február 2019 (TSKE/HSP/Foto:archív farnosti Poráč)
 
Spišskú farnosť Poráč navštívil 8. – 10. februára košický eparcha Milan Chautur CSsR. Cieľom návštevy bolo ešte v čase fašiang a na začiatku predpôstneho obdobia povzbudiť veriacich k radostnému prežívaniu života s Bohom, nielen v chráme prostredníctvom bohoslužieb, ale aj v Božej prírode aktívnym oddychom a športom

Na snímke Milan Chautur (v červenom) počas návštevy veriacich vo farnosti Poráč

V piatok podvečer si vladyka s poráčskymi mladíkmi zahral futsal v telocvični v Poráčparku – športovo – relaxačnom centre v Poráčskej doline. V sobotu v rannej liturgii v príhovore na evanjeliové podobenstvo o sudcovi a vdove poukázal na dôležitosť vytrvalosti a komunikácie tak s Bohom, ako aj v rodinách, manželstvách a medziľudských vzťahoch.
Po liturgii bola spoločnou modlitbou zahájená lyžovačka spišského protopresbyterátu a popoludní pokračoval program korčuľovaním na novootvorenom krytom klzisku s celoročnou prevádzkou. Večer vladyka posvätil nové klzisko a s poráčskou mládežou si zahral hokej.
V kázni nedeľnej liturgie, vychádzal z evanjelia o mýtnikovi a farizejovi. Varoval pred falošným konaním farizeja, ktorý sa snažil robiť si len reklamu a povzbudil k pravdivým skutkom pokánia. Vysvetlil: „Pre našu spásu je dôležité odhaľovať nie cudzí hriech, ale hriech skrytý v sebe a robiť pokánie potrebné pre získanie večného života.“
Po liturgii sa vladyka poďakoval veriacim za čas, ktorý mohol s nimi prežiť nielen v modlitbe, ale aj v spoločných rozhovoroch či športových aktivitách.
Redakciu informoval Milan Gábor.
 
Príspevok Vladyka Milan navštívil veriacich farnosti Poráč zobrazený najskôr Hlavné správy.