Vladyka Milan Chautur vyslal v Bazilike minor koledníkov Dobrej noviny

Košice 6. decembra 2016 (HSP/TK KBS/Foto:TASR-František Iván)

Decembrová fatimská sobota v Bazilike minor v Michalovciach sa niesla v znamení vyslania koledníkov Dobrej noviny. Vladyka Milan Chautur CSsR, košický eparcha, vo svojej homílii vyzdvihol myšlienku dôležitosti prípravy svojich sŕdc na príchod Spasiteľa tak, ako to urobila aj Panna Mária. Povzbudil veriacich k odstráneniu konzumnej stránky vianočných sviatkov a upriameniu pozornosti na Narodenie Božieho Syna.

Na snímke vladyka Milan ChauturNa snímke vladyka Milan Chautur

Po svätej liturgii a Molebene k Presvätej Bohorodičke, vladykovi Milanovi ale aj ostatným prítomným, svoje vinše a koledy predniesli deti z farnosti Rakovec nad Ondavou a Koromľa. Prežívanie vianočných sviatkov, tradičné jedlo a vianočné zvyklosti v Afrike, priblížil prítomným vzácny hosť z Kene – Geoffrey Kiplimo Bett, ktorý momentálne študuje na Technickej univerzite v Košiciach. Nakoniec vladyka Milan koledníkom udelil svoje archijerejské požehnanie, aby takto mohli ohlasovať radostnú zvesť o Narodení Božieho Syna aj v rodinách, do ktorých počas vianočných sviatkov s Dobrou novinou prídu.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.