Košice 4. november 2017 (HSP/TS KE/Foto:Maroš Dupnák)

Mariánski ctitelia Košickej eparchie sa 4. novembra stretli s vladykom Milanom Chauturom CSsR, košickým eparchom, v Bazilike minor v Michalovciach na fatimskej sobote. Archijerejská liturgia, ktorú sprevádzal zbor sv. Jozafáta, pod vedením dirigentky Márie Gofusovej, začala po modlitbe posvätného ruženca a tretieho času.
Vladyka Milan Chautur počas fatimskej soboty pripomenul potrebu života v perspektíve večnosti

Vladyka Milan svoju kázeň začal výzvou z Fatimy, výzvou k uvažovaniu o večnom živote. Upozornil, že nie je dobré prehýriť týchto pár dní na zemi a neskôr znášať večné utrpenie po smrti. Vladyka vysvetlil, že bez pohľadu do budúcna sa nedá žiť šťastne, pretože každý prítomný okamih pominie, len večnosť vo svetle môže človeka naplniť šťastím.
Záverom slávnosti bol moleben k Presvätej Bohorodičke a modlitba k blaženému hieromučeníkovi Metodovi Dominikovi Trčkovi CSsR, ktorú sa vladyka pomodlil za všetkých zosnulých v bočnej lodi baziliky pri ostatkoch tohto hieromučeníka.
TS KE informoval Richard Fučko

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.