Vladyka Chautur posvätil obnovený kantorský dom a kríž v obci Byšťa

Košice 1. júna 2017 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)

Keďže pozitívne vzťahy medzi zamestnancami sa vždy odzrkadlia aj v ich práci, zamestnanci košického eparchiálneho úradu na čele s vladykom Milanom Chauturom CSsR, košickým eparchom, budovali vzájomné medziľudské vzťahy na spoločnom stredajšom výlete. Turistická trasa viedla z dediny Byšta až k maďarskému hradu Füzér, neďaleko slovensko-maďarských hraníc.
Vladyka Chautur posvätil obnovený kantorský dom a kríž v obci Byšťa

Samotnej turistike predchádzala posviacka obnoveného bývalého kantorského domu v dedine Byšta, ktorý má slúžiť miestnemu poľovníckemu združeniu „Posed“ Brezina, do ktorého patria aj poľovníci Byšty, Urbárskemu spoločenstvu Byšta, ako i pre prípadné potreby farnosti. Posvätenie domu vykonal vladyka Milan za účasti miestneho kňaza o. Michala Krajňáka, zamestnancov úradu, miestnych poľovníkov a početného množstva domácich veriacich. Následne posvätil i obnovený kríž pri chráme sv. Juraja, ktorý stojí vedľa novoposväteného domu.
Po príjemnom posedení a posilnení sa pred cestou, vydali sa zamestnanci úradu na pomerne nenáročnú turistiku, ktorú sprevádzali priateľské rozhovory. Aby turisti náhodou nezblúdili, sprevádzal ich miestny poľovník Štefan Vysokai a tak po niekoľkohodinovom kráčaní došli k zrekonštruovanému hradu Füzér, ktorý si mohli pozrieť aj zvnútra. Program spoločného dňa sa zavŕšil obedom v domácej reštaurácii v dedine pod hradom. Spoločné výlety zamestnancov eparchiálneho úradu Košickej eparchie sú dlhoročnou tradíciou a prispievajú k budovaniu spoločenstva i budovaní pracovnej morálky.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)