Bratislava 26. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)
 
Vládny Smer-SD čakajú zmeny, ktoré by podľa predsedu Roberta Fica mali zlepšiť jeho fungovanie. Ide o zmenu stanov, o ktorej majú rozhodnúť členovia na pracovnom sneme v Častej – Papierničke.

Na snímke predseda strany Smer-SD Robert Fico

Zaniknúť má užšie vedenie strany a kolektívnym orgánom okrem snemu má byť už iba predsedníctvo. To má byť personálne užšie, ale o právomoci nepríde. Členka predsedníctva a ministerka kultúry Ľubica Laššáková v zmenách problém nevidí a neočakáva ani nepokoje v strane.
“Bolo to konzultované. Bude operatívnejšie, keď sa bude stretávať menší počet ľudí. Ja s tým problém nemám,” povedala a vylúčila, že ľudia, ktorí prídu o členstvo v predsedníctve, budú nespokojní. “Sú s tým vyrovnaní,” poznamenala.
O zmenách hovoril Fico po rokovaní užšieho vedenia strany v pondelok (23.4.) a úpravu stanov označil za razantnú. “Cieľom pracovného snemu je výrazné zefektívnenie činnosti strany Smer-SD. Zefektívnime komunikáciu, ale budeme aj podstatne aktívnejší v našich štruktúrach v mestách, obciach, okresoch a krajoch,” povedal Fico.
Viacerí predstavitelia Smeru-SD vylúčili, že by sa na sneme malo hovoriť o výmene predsedu. Poslanec Smeru-SD a exminister kultúry Marek Maďarič pred pár dňami povedal, že situácia v strane Smer-SD prirodzene speje do okamihu, keď sa môže stať aktuálna otázka, či bude Fico obhajovať predsednícky post, alebo nie.
 
Príspevok Vládny Smer-SD čakajú zmeny, úprava stanov má zrušiť užšie vedenie zobrazený najskôr Hlavné správy.